WhatsApp
Yükleniyor...

Wordpress Nedir? Ne İşe Yarar? Avantajları Nelerdir?

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog Wordpress Nedir? Ne İşe Yarar? Avantajları Nelerdir?
02 Kasım 2023, 11:07 0 Yorum 275 Okuma

Wordpress Nedir? Ne İşe Yarar? Avantajları Nelerdir? makalemizde size Wordpress'i anlatmaya çalışacağız. Wordpress en çok kullanılan ve her konuda internet sitesi yapmamızı sağlayan bir CMS (içerik yönetim sistemi) 'dir. Wordpress'in en önemli avantajlarından biri kodlama bilmeden websitesi oluşturmanızı sağlamasıdır. Yani wordpress ile web sitesi kurmak için, php, css, js, html yazılım dillerini bilmenize gerek yoktur.

Wordpress

Wordpress Yönetim Paneli


Bugün diğer içerik sistemlerine göre en fazla kullanılan, sürekli güncellenen ücretsiz bir CMS'dir Wordpres. Günümüzde popüler internet siteleri, wordpress kullanılarak oluşturulmaktadır, Beyaz Saray'ın web sitesi dahi wordpress ile yapılmıştır.

Wordpress Site Nasıl Kurulur?

Wordpress ile web sitesi kurmak için öncelikle aşağıdakilere ihtiyacınız olacaktır.

1-Domain:

Her websitesini kurmaya başlamadan önce Domain (alan adı) alınmalıdır. Domaine örnek olarak www.siteadi.com'u verebiliririz.

2-Linux veya Wordpress Hosting:

Wordpress İçerik yönetim sistemi PHP yazılım dili kullanılarak yazıldığı için, Linux veya wordpress hostinge ihtiyacımız olacaktır. Wordpress Hosting önbellekleme özelliği ile sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlamaktadır.

3-Wordpress Tema:

Sitenizi kurmak için, wordpress websitenizin konusuna göre tasarlanmış bir temaya ihtiyacınız olacaktır. Ücretsiz temalar olduğu gibi, themeforest.net gibi tema satış platformlarında satılan oldukça kaliteli temalar bulunmaktadır. Tema satın alırken temanın özelliklerini kontrol etmek gerekir. Temanın seo sonuç skorunun yüksek olması iyi olur.

4-Önemli Eklentiler:

Websiteniz için, seo, güvenlik ve optimizasyon eklentileri, Wordpress websitenizi kusursuz hale getirecektir.

wordpress tema yükleme

Wordpress Tema Yükleme


Tema ve eklentileri wordpress.org dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz veya Wordpress'i hostinginize kurduktan sonra, sitenizin yönetim panelinden tema ve eklentiler bölümünden kolayca yükleyebilirsiniz.

wordpress eklenti yükleme

Wordpress Eklenti Yükleme


Wordpress.org ile wordpress.com çoğu zaman karıştırılmaktadır. Wordpress.org ve Wordpress.com'un ikisi de Wordpress'e aittir. Wordpress.com ise ticari bir sitedir ve woocommerce e ticaret eklentisini yazan ve güncelleyen yazılım şirketidir.

Siz de wordpress altyapısını kullanarak websitesi oluşturabilirsiniz ama profesyonel bir wordpress altyapılı websitenizin olmasını isterseniz, bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sizin için en iyi tema ve eklentileri kullanarak, wordpress web sitenizi tasarlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Seo hizmetlerimiz ile de seo çalışması yaptırmanız wordpress web siteniz için olumlu sonuç verecektir.

Kurduğumuz Wordpress Web Sitelerinin Özellikleri:

Wordpress sitenize tema kurulumu yapılacaktır,
Sitenize gerekli eklentiler kurulacaktır,
İnternet siteniz 3 gün içinde tamamlanacaktır,
Whatsapp modülü olacaktır,
Temel seo çalışması yapılacaktır,
Google, Yandex ve Bing arama motorlarına kaydedilecektir,
İnternet sitenizde Blog Bölümü olacaktır,
Sizin isteğinize bağlı özellikler olacaktır,
Robots.txt ve sitemap dosyalarınız hostinge yüklenecektir,
Ücretsiz hosting imkanından yararlanırsınız.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum