WhatsApp
Yükleniyor...

Online Egitim Sitesi Nasıl Kurulur?

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog Online Egitim Sitesi Nasıl Kurulur?
02 Kasım 2023, 11:15 0 Yorum 204 Okuma

Online eğitim sitesi günümüzde iş hayatının sürekli yeniliklerle gelişmesi ve insanların sürekli yenilikleri öğrenmeleri için çok yararlı olacaktır. Ayrıca yeni meslek öğrenmek isteyenler çeşitli kurslar ile eğitim alarak, öğrenmek istedikleri mesleği öğrenebiliyorlar. Günümüzde online eğitim veya online kurslar, eğitim almanın kolay ve ucuz yollarından biridir. Udemy tarzı online eğitim websitesi kurarak para da kazabilirsiniz.

Online Eğitim Sitesi İçin Gerekenler Nelerdir?

1-Domain,
2-Wordpress Hosting,
3-Wordpress Masterstudy LMS teması,
4-Video Hosting,
5-Seo Çalışması

1-Domain:

Öncelikle Online Eğitim sitesi için domain (alan adı) almanız gerekir. Alacağınız domainin kısa olmasına ve domain kayıt firmasının yetkili domain kayıt firması olmasına dikkat etmelisiniz.

2-Wordpress Hosting:

Wordpress tema ve eklentilerini kurup, düzenleyeceğiniz bir Online eğitim sitesi için wordpress hostinge ihtiyacınız olacaktır. Wordpress tema kullanıyorsanız ki biz online eğitim sitesi kurulumunu wordpress teması ile anlatıyoruz.

3-Wordpress Masterstudy LMS Teması:

En yi LMS (Learning Management Systems) temalarından biri olan Masterstudy temasını Online Eğitim sitesi için tavsiye ediyoruz. Bu tema hem zoom ile online dersler vermenizi ve hem de video hostinginize kayıt edeceğiniz kurs videolarınızı yayımlamanızı sağlamaktadır.

4-Video Hosting:

Online eğitim sitesinde vereceğiniz kurs videolarını normal linux veya wordpress hostingde barındıramazsınız. Online eğitim sitesi için kurs videolarını barındırıp, video linklerini websitenizde ders alanına ekleyerek yayımlayabilmeniz için video hostingine ihtiyacınız olacaktır.

5-Seo Çalışması:

Yeni öğrencilere veya eğitmenlere ulaşabilmeniz için, eğitim sitesinin, Google'da üst sıralarda çıkması gerekir. Bunun içinde iyi bir şekilde seo çalışmasının yapılması gerekir.

Domaini alıp, wordpress hostinge bağladıktan sonra, Masterstudy temasını ve Udemy demosunu yükleriz, gerekli eklentileri de otomatik olarak tek tıkla yükledikten sonra sitemizi düzenleriz. Ücretli kurslardan para kazanabilmeniz için woocommerce ödeme alma ayarlarını da, kullanacağınız ödeme yöntemini ayarlarsınız. Sonrasında video hostinginize yüklediğiniz, ders videolarının linklerini ders alanına eklersiniz.

Artık online eğitim websiteniz, öğrencilerinizin ve eğitmenlerin kullanımına ve ücretli derslerden para kazanmanız için hazırdır. En son eğitim sitesinin seo çalışmalarını tamamladıktan sonra eğitim portalı projenizi tamamlamış olursunuz.

Bir online eğitim platformu açmayı düşünüyorsanız, sizin için domain, hosting alınması ve wordpress temanızın kurulup, sitenizi düzenleyip teslim etmemizi isterseniz bize başvurabilirsiniz. Seo hizmetlerimiz ile de seo çalışması yaptırmanız projeniz için olumlu sonuç verecektir. Web paketlerimize buradan bakabilirsiniz.

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum