WhatsApp
Yükleniyor...

Kaliteli Web Sitesi Özellikleri Nelerdir?

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog Kaliteli Web Sitesi Özellikleri Nelerdir?
02 Kasım 2023, 12:12 0 Yorum 365 Okuma

Kaliteli Web Sitesi Özellikleri Nelerdir? makalemizde, web sitelerini kaliteli kılan unsurları açıklayacağız. Her ürünün kaliteli olanı, adi-ucuz olanı olduğu gibi web sitelerinin de, kaliteli olanı ve adi-ucuz olanı vardır.

Peki kaliteli web sitesi nedir?

Web sitenin kalitesini anlamak için, websitesini oluşturan öğelerin kalitesine ayrı ayrı bakmak gerekir.

Hosting kalitesi, domain (alan adı) kalitesi, Websitenin yazılımında kullanılan yazılım (tema veya script), web sitede kullanılan içerikler (Görseller ve yazılar) Kaliteli Web Sitesini ortaya koyan unsurlardır.

Kaliteli web sitesine sahip olmak için, en yüksek performansı veren hosting paketini almak gerekir. Hosting paketi alırken, kullanılan CPU, RAM, İşlemci, web alanı, aylık trafik, IP vb. değerler gözönünde tutularak alınır.

Domain (alan adı) kısa ve akılda kalıcı olmalıdır, tıpkı marka gibi. Uzun alan adlarının akılda kalması da zordur ve sitenize bir giren, bir daha giremeyebilir. Alan adında, ingilizce harfler olmalı ve işaretler gibi karekterler olmamalıdır.

En önemli unsur bir içerik yönetim sistemi (CMS) kullanılıyorsa, Kaliteli web sitesi sahibi olmak için, yazılım kalitesi iyi olan bir tema alınmalıdır. Örneğin wordpress içerik yönetim sistemini kullanıyorsanız, temanızın test sonuçlarına bakmanız ve temanın seo, mobil uyumlu ve Google Pagespeed değerlerinin iyi olması gerekir.

Ayrıca yine wordpress altyapısını kullanıyorsanız, websitenizde kullanacağınız eklentilerin de yazılım kalitesinin iyi olması gerekir. Gereksiz kodlarla doldurulmuş ve özensiz tema ve eklentiler sitenizin geç açılmasına sebep olur ve Kaliteli web sitesinden söz edilemez.

İçerik, Kaliteli web sitesinin diğer önemli unsurudur. Kullanılan görsellerin kalitesi ve görsellerin websitenize düzenlenerek, sıkıştırılarak girilmesi gerekir. Web sitenizde yazılarınızın ve ürün açıklamalarınızın özenli, anlaşılır, özgün olması da diğer önemli unsurdur. Ayrıca web sitenizde kullanılacak görsellerin ve yazıların telif hakkı sorunu olmamalıdır. Başkalarına ait görsel ve yazıları kullanmanız durumunda size veya işletmenize karşı bir telif hakkı ihlal davası açılabilir.

Sorunsuz Web Sitesi İçin Yourwebsoft

Kusursuz ve profesyonel web sitesi, hazır web sitesi, e ticaret sitesi, web tasarım, web sitesi tasarımı, web tasarım fiyatları, profesyonel web sitesi, en iyi web sitesi, kurumsal web tasarım için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz. İşletmeniz için, yeni web site trendlerine göre, sorunsuz web sitesini tasarlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Hazır site paketlerimize buradan bakabilirsiniz. 

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum